24. kapitola

27. ledna 2013 v 23:00 | Kikki |  FFVII - Stíny
Nechala jsem se tedy od Zacka přemluvit k tomu, aby jsme si večer vyšli do klubu a v duchu jsem doufala, že to nebude tak jak jsem se obávala. Obklékla jsem si na sebe džíny a obyčejné triko, ale to podle Zacka neprošlo. Navlékl na mě šaty, které jsem si kdysi koupila na Aerithinino naléhání a už mě táhl ven. Dorazili jsme do klubu a já se rozhlédla kolem. Moje nálada klesla o několik stupňů, protože zrovna tenhle typ zábavy mě moc nebral. Byla to klasická diskotéka a mě byl jasný průběh večera. Zack tu bude řádit a já se budu znuděně opíjet u stolu sama. Usadili jsme se u jednoho stolu a Zack nám nadšeně odběhl pro pití. Když se vracel, táhl za sebou nejspíš svůj první úlovek. Zack jí pokynul, ať se posadí a já si tu holku zběžně prohlédla. Usoudila jsem, že to byla celkem hezká blondýnka, ale pod tou vrstvou líčidel to skoro nebylo vidět. Tyhle holky podle mě byly jen zmalované maškary, které nosily nos vzhůru. Představila se jako Tamara a potřásla si se mnou rukou. Dál jsem pro ni neexistovala, měla oči jen pro Zacka a přiblble se hihňala. Po asi 15 minutách se sebrali a šli na parket. Popadla jsem drink a sledovala, jak Zack tančí.
"Blbec..."zamumlala jsem zpruzeně a kopla do sebe zbytek drinku. Zvedla jsem se a šla si pro další. U baru se na mě nalepil nějakej oslizlej chlapík, co na mě zkusil pár přeslazenejch vět. S ledovým úsměvem jsem ho poslala do prdele a šla si sednout ke stolu. Podívala jsem se na parket a hledala Zacka, k mému překvapení tam nebyl, ale jakmile začala hrát hudba už jsem ho měla zase na očích. Jen v ponožkách se sklouzl po parketu a začal tačit. Užasle jsem ho pozorovala a zrudla, když o mě Zack zavadil pohledem. Tancoval jako striptér, jen bez toho vslíkání. Kolem něj se utvořil hlouček ženštin na podpadkách a já zaskřípala zuby. Jsem žárlivka a to jako že pořádná, to jsem věděla, ale teď bych asi řádila jako černá ruka nebýt mého sebeovládání. Odvrátila jsem pohled jinam a nevšímala si dění na parketu. Radši...
"Můžu si přisednout?"ozvalo se vedle mě. Nepříjemně jsem se otočila na muže stojící nademnou s drinkem v ruce a překvapeně se usmála. Byl to Lionel. Muž z jednotky, kterou jsem cvičila.
"Jasně. "přikývla jsem a muž se potěšeně usmál.
"Bál jsem se, že mi dáte košem."řekl a já zavrtěla hlavou.
"Jak se vám daří?"zeptala jsem se a Lionel si povzdechl.
"Od té doby, co nás nemáte na výcvik vy, tak to jde docela z kopce."
"Jak to? Kdo vás cvičí?" Lionel protočil oči a napil se.
"Poručík Graves."odpověděl a já se zamračila.
"Co s ním je za problém?"zajímala jsem se a Lionel zavrtěl hlavou.
"Omlouvám se, ale to bych raději neříkal. Co takhle se nebavit o práci, když máme volno?"navrhl a já souhlasila, ale v hlavě jsem mu slíbila, že se na Gravese zaměřím.
"Takže... Co vy tu?"odvedl řeč Lionel jinam.
"Dělám chůvu."zaprskala jsem a Lionel se podíval na parket, kam jsem se znechuceně podívala.
"Hlídáte pana Faira?"zeptal se překvapeně a já mrzutě přikývla.
"Rozkazy jsou rozkazy. Zack měl úraz hlavy a trpí amnesíí, takže ho mám na starosti."vysvětlila jsem a řádně jsem se napila. Lionel se uchechtl a soucitně se na mě podíval.
"Chápu, ale rozhodně vám to nezávidím."řekl a já si povzdechla. "Slyšel jsem, že pan Fair, byl kdysi Soldier 1. třídy."
"Jo to byl. Věznili ho 4 roky po incidentu v Nibelheimu. Podařilo se mu utéct, ale nakonec ho Shin-Ra zabila." Lionel se na mě udiveně podíval a pak na Zacka.
"To není možné. Tak co tu dělá?"zeptal se zmateně Lionel.
"To také nevím. V tu dobu, nebylo nic, co by ho mohlo zachránit před smrtí. Údajně byl ve stavu jako cedník, ale nejspíš za to může jeden z Hojových pokusů, které na něm byli provedeny." Lionel přikývl a zapálil si cigaretu.
"To by mohlo ledacos vysvětlit."zamumlal a nabídl mi cigaretu. Váhavě jsem přijala a nechala si od Lionela připálit.
"Nevěděl jsem, že kouříte."konstatoval Lionel a já se ušklíbla.
"Také nekouřím."vyvedla jsem ho z omylu a Lionel se zasmál. Podíval se k baru a úsměv mu poklesl.
"Omlouvám se, ale budu se muset vrátit. Jsem tu s přítelkyní a ta mě momentálně vraždí pohledem."vysvětlil a já se podívala k baru. Prohlédla jsem si rychle všechny ženy u baru a pohled se mi zastavil na zrzce, která mě propichovala pohledem.
"Nechte mě hádat, je to ta zrzka v zeleném topu?"zeptala jsem se a Lionel přikývl.
"Dobrá, tak jděte a vyřiďte jí mé omluvy. Uvidíme se později."řekla jsem a Lionel se na mě usmál.
"Jistě madam."zasalutoval mi a já ho se smíchem odehnala. Zrzka mě propichovala pohledem do té doby, než jí nejspíš Lionel řekl kdo jsem. Pak nasadila překvapený výraz a s úsměvem se na mě podívala. Usmála jsem se na ni a znuděně pozorovala dění okolo. Potáhla jsem si z cigarety a zastavila se pohledem na Zackovi, který ohmatával dívku před sebou. Cítila jsem, jak se to ve mě sevřelo. Skepticky jsem zavrtěla hlavou a snažila se v sobě emoce potlačit. Snažila jsem se přesvědčit o tom, že je mi volný, ale sama jsem věděla, že pravda je opak, jen jsem se to v sobě celou dobu snažila umlčet. Nedalo mi to a znovu se podívala na Zacka. Tenhle pohled byl snad horší než ten předtím. Zack se s ní líbal. Tohle bylo na mě trochu moc. Naklopila jsem do sebe polovinu drinku, který jsem ucucávala a šla k baru. Objednala jsem si cigarety a asi deset panáků. Když jsem si to nesla ke stolu, ptala jsem se sama sebe jestli jsem to nepřehnala, ale když jsem zabloudila pohledem na Zacka, utvrdila jsem se že ne. Nevšímala jsem si Zackova zmateného výrazu a šla si sednout. Zapálila jsem si cigaretu a naházela do sebe tři panáky.
"Hej, co se děje?"ozvalo se vedle mě a já se snažila zadržet slzy.
"Co by mělo bejt. Mě si nevšímej a jdi se oblizovat s tou blbou blondskou."řekla jsem tiše a Zack se zamračil.
"Tak o to tu jde?"zeptal se překvapeně.
"Nejde tu o nic. Jen chci být sama, takže jdi. Tamara na tebe čeká."řekla jsem a Zack se na mě ustaraně díval.
"Budu tu s tebou."řekl a já zavrtěla hlavou.
"Jdi se bavit a mě si nevšímej. Jsem tu spokojená, tak jak jsem."zamumlala jsem a strkala Zacka pryč. Ten se na mě ještě chvíli provinile díval, než se sebral a odešel za Tamarou a hloučkem jejích kamarádek. Povzdechla jsem si a řekla si, že se ztřískám jako dělo. Cigarety jsem kouřila jednu za druhou a panáky do sebe lámala jako bezedná. Konečnej výsledek byl ten, že jsem se nepřítomně dívala na jedno místo před sebe a všechny, co se mě na něco zeptali nebo na mě jen promluvili posílala okamžitě do prdele.
"Jdeme domů."řekl Zack a začal mě zvedat.
"Jdi do háje!"zavrčela jsem a vyškubla se mu.
"Sarah, jdeme domů. Jsi opilá."snažil se to se mnou vyřešit po dobrém.
"Mě se nikam nechce. Budu spát tady."řekla jsem a urputně se chytila opěradla pro případ, že by mě Zack chtěl zase zvedat.
"Tady spát nemůžeš. jestli se ti nechce chodit, tak tě odnesu, ale tady nezůstaneme."řekl Zacck mírně a já se zamyslela.
"Tak fajn, ale poneseš mě."svolila jsem a nechala se zvednout na nohy.
"Jsi pěknej hajzl Faire, už ti to někdy někdo řekl?"zeptala jsem se a Zack se pousmál.
"Nechoval bych se jako hajzl, kdyby jsi mě k tomu nedohnala."řekl a já se zachechtala.
"Kde máš tu svoji břehuli? Šla oblizovat někoho jinýho?"zeptala jsem se a Zack se otočil směrem, ze kterého přišla vlna nadávek.
"Drž hubu nebo ti jí zavřu!"okřikla jsem ji a zapotácela se. Zack mě chytil a já se nechala se zafrfláním přitáhnout k němu.
"Zacku, kdo je ta kráva?"zeptala se rozčíleně Tamara a já ukázala na sebe.
"Já jsem Sarah Hewley, ty čůzo!"vykřikla jsem, Zack se uchechtl a zakryl mi pusu dlaní.
"Tobě to snad přijde k smíchu? To snad nemyslíš vážně?"vztekala se Tamara a já se začala řechtat.
"Přestaň se smát, nebo ti tu hubu zavřu, rozumíš?"
"To je na mě?"zeptal se Zack klidně s úsměvem a Zamara ukázala na mě. Strhla jsem si Zackovi dlaň z pusy a zašklebila se.
"Tak to zkus...Zlámu ti pracky."zahlaholila jsem a Zack si mě k sobě znovu přitáhl. Tamara se rozhořčeně podívala na Zacka, který se na mě usmíval.
"Půjdeme domů?"zeptala jsem se téměř dětsky a Zack přikývl. "Dobře, ale bez ní. Stačí, že se dělím o postel s tebou."zamumlala jsem a Zack se rozesmál.
"Kdo je ta holka zač Zacku?"zeptala se Tamara frustrovaně.
"To je moje holka."řekl a já bych sebou v ten moment hodila na zem, kdyby mě Zack nedržel, protože se mi podlomila kolena.
"Ty kreténe!"vyštěkla Tamara a vlepila Zackovi facku, načež odešla.
"Au!"zamumlal Zack a já se zasmála.
"Dobře ti tak!"kvákla jsem a zamířila k východu z klubu.
Zack mi pomohl vyjít ven a venku mě zvedl do náruče.
"Škoda, že nejsou vidět hvězdy."zamumlala jsem a Zack se pousmál.
"Možná budou vidět zítra."řekl a já se na něj podívala.
"Štveš mě."řekla jsem a Zack se pousmál.
"Ty mě taky."oplatil mi to a já se usmála.
"Já tě mám vlastně ráda víš?" Zack si mě nadhodil a zvláštně se na mě podíval.
"Já vím."přikývl a já se zamračila.
"Ty jsi to udělal schválně co?"rozhořčila jsem se a Zack se začal smát.
"To ti to došlo až teď?"zeptal se a já se nafoukla.
"Koukej mě položit!"zařvala jsem a začala sebou škubat. Zack mě s povzdechem postavil a já se rozeběhla pryč. Moc daleko jsem ale nedoběhla, protože se mi zamotaly nohy a upadla na zem.
"Zatraceně..."zafuněla jsem a posadila se. Podívala jsem se na dlaně a kolena, která jsem si odřela a fňukla. Zack si povzdechl a zvedl mě. Do Shin-Ry mě donesl a v bytě mě posadil na gauč. Přinesl si namočený hadřík a setřel mi krev z rukou na nohou. Zasmušile jsem se dívala na jeho soustředěný obličej a kousla se do rtu.
"Hotovo! Jdeme spát."řekl a já se opatrně zvedla. Zack mě dovedl do postele, pomohl mi do pižama a pak si lehl vedle mě.
"Dobrou noc."zamumlala jsem a zachumlala se se do peřiny.
"Dobrou noc."řekl a já zavřela oči.

Ráno jsem se vzbudila a zasténala, když jsem si vzpomněla na svůj včerejší výstup. Připadala jsem si jako naprostý idiot.
"Dobré ráno."ozvalo se vedle mě.
"Zacku?"vyhrkla jsem překvapeně a Zack protočil oči v sloup.
"Ne, to je Midgarský Zolom."řekl s tichým smíchem a já se zašklebila.
"Omlouvám se za ten včerejšek. Přepískla jsem to."řekla jsem tiše a Zack se vedle mě nadzvedl.
"To jsem si všiml."povzdechl si. "Jen po včerejšku nevím, dko koho má hlídat."řekl se smíchem a já zrudla. "Dělám si legraci."dodal a zívl.
"Nevěděl jsem, že mě miluješ."řekl koketně a já se na něj prudce otočila. Zack se na mě usmíval a šibalsky na mě mrknul.
"Řekla jsem, že tě mám ráda, ne že tě miluju."odpálkovala jsem ho a Zack si povzdechl.
"Škoda. Myslel jsem, že si to nebudeš pamatovat."řekl a já se zašklebila.
"Já si pamatuju všechno."řekla jsem a Zack se zazubil. "Co?"zeptala jsem se zmateně, protože jsem nevěděla, proč se tak usmívá.
"Ten tvůj včerejší pád byl velmi elegantní. Ostatně jako celý tvůj výstup před odchodem."vysvětlil Zack a já ho lehce bouchla pěstí do ramene.
"No a? Naštvala mě! Co ale nechápu je, proč jsi mě vydával za svou holku."zamručela jsem trochu útočně a Zack pokrčila ledabile rameny.
"Chtěl jsem si jen užít večer. Byla hezká, ale na můj vkus moc povrchní."řekl a já se uchechtla.
"No jasně. Já zapomněla, že vám chlapům jde hlavně o to, co je uvnitř." Zack se na mě vážně podíval a jemně se usmál.
"Samozřejmě. Ono to tak nevypadá, ale mě jde o to, co je uvnitř." Skepticky jsem se na něj podívala.
"Jo, já zapomněla. A ve vztahu ti jde hlavně o hloubku."odfrkla jsem si a Zack přitakal.
"Jistě. Já jdu do hloubky, minimálně 10 cm řekl bych."řekl a já se zarazila než mi to došlo. Chvíli jsem se mu vážně dívala do očí a pak vybuchla smíchy.
"Ty jsi blbec!"hýkla jsem a svalila se za záda. Když jsem po chvilce uklidnila, tak jsem se na něj podívala a viděla jak se Zack potěšeně usmívá.
"Být tebou, tak se s tím tvým nářadíčkem moc nechlubím."rýpla jsem si a Zack se zašklebil.
"Řekl jsem minimálně deset. To o mé velikosti nic nevypovídá."řekl a já se zazubila.
"Moc ti to sluší, když se směješ."řekl po chvilce a já zrudla.
"To bude možná tím, že nemám moc důvodů se smát."řekla jsem tiše a Zack si povzdechl.
"To je škoda. Tak s tím něco uděláme."řekl Zack rozhodně a já se na něj pousmála.
"Možná časem. Teď si to musím v hlavě srovnat já. Až budu v pořádku tady,"poklepala jsem si rukou na srdce "tak můžeme začít s tím ostatním."řekla jsem a Zack přikývl.
"Tak já bych už vstal. Přece tak hezký den nestrávíme v posteli."řekl, vyskočil vesele z postele a laškovně se na mě usmál.
"A to je přesně to, za co tě nesnáším..."zasténala jsem a Zack se na mě zmateně díval. "Ten tvůj optimismus."vysvětlila jsem a Zack se usmál.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Drac-Lebrun Drac-Lebrun | Web | 30. ledna 2013 v 20:13 | Reagovat

:D :D :D Mám nemalé výbuchy smíchu. Obě kapči byly naprosto senzační a Zack je prostě jednička na hovadiny :D Jináč jsem si velice živě představila ten její pád a dost mě to pobavilo :D Jsem ráda, že jsem si udělala čas a přečetla si to, hned mám o hodně lepší náladu ;)

2 Kikki Kikki | Web | 2. února 2013 v 10:00 | Reagovat

to jsem ráda :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama